לשדרג את הסלון בקלות ובזול

לשדרג את הסלון

 

לשדרג את הסלון בקלות ובזול

איזה חדר הכי חשוב בבית? בחדר השינה אנחנו ישנים, אבל מעבר לכך אנחנו לא מבלים בו יותר מדי זמן. במטבח אנחנו מבשלים ולעיתים גם אוכלים, שתי פעולות בעלות ערך, אבל מאוד פונקציונליות. בחדר עבודה אנחנו, נו, עובדים. מה נשאר? בסלון – בסלון אנחנו מבלים את זמן האיכות שלנו עם עצמנו, עם בת או בן הזוג ועם הילדים. אנחנו משוחחים, משחקים, מארחים, צופים בטלוויזיה.

לכן החדר שהכי חשוב שתשרה בו תחושה של בית ושיהיה נעים לשהות בו הוא הסלון, ולכן זה החדר שהכי חשוב שנשקיע בעיצוב שלו.

אז איך משדרגים את הסלון לפני שמזמינים קבלן שיפוצים? קבלו כמה טיפים מאת לאונרדו.

 

צביעת קיר

תופתעו איך מרגישים מיד בהבדל כשצובעים קיר אחד בסלון. השינוי הזה מעניק לסלון תחושה חדשה לחלוטין, מרעננת, מעוררת, מרגשת אפילו. אפשר לבחור בין שורה של צבעים, לפי הטעם: צהוב, ירוק, אדום, כתום, אולי אפילו סגול. מכיוון שצובעים קיר אחד בלבד ולא את כל הסלון, הצבע לא משתלט על החדר, אלא משמש כתבלין שהופך את התבשיל להצלחה מעוררת תאבון.

נכון, מלאכת הצביעה עצמה לוקחת כמה שעות, אבל אפשר להפוך את זה לחוויה משותפת אם עושים את זה בצוותא או סתם לפעילות בסגנון ריפוי בעיסוק, שמשרה קצת שלווה. וכשנראה את התוצאה נרגיש חיבור גדול יותר לבית מכפי שהרגשנו קודם לכן.

 

תליית תמונות

אפשרות אחת שלא עולה הרבה כסף ולא מצריכה עבודה היא תליית תמונות. באינטרנט ישנן אינספור חנויות עם תמונות בכל הסגנונות, שם נוכל למצוא מבלי לקום מהספה את התמונות שעושות לנו את זה ולדעתנו ירימו את הרמה של הסלון שלנו. חשוב לבחור תמונות שיתחשק לנו להסתכל עליהן לא רק ליום או ליומיים, אלא גם לטווח ארוך, ולכן לא מומלץ לקבל החלטה נמהרת ואז להיתקע עם תמונה שנמאסה עלינו, או לחילופין לקבור אותה באיזה ארון ולשכוח שהיא קיימת.

ישנן תמונות עליזות, מעוררות השראה או מחשבה, מצחיקות, רטרו, וינטג’, קלאסיות, מודרניות, פוסט מודרניות ומה לא. אפשר להיכנס לחנות תמונות או לחפש בחנות אינטרנטית שתשלח לנו את התמונה הביתה. המבחר גדול, לכן חשוב לצמצם את האפשרויות קודם לכן ולהחליט בינינו לבין עצמנו איזה סוג תמונה אנחנו רוצים ומה יתאים בצורה הטובה ביותר לעיצוב הנוכחי של הסלון.

 

החלפת ספות

ישנם סוגים רבים של סלונים, בכל הסגנונות ובכל הצבעים כדי שכל אחד ימצא משהו שהוא גם לטעמו, גם למחירו וגם מתאים לדירתו. ישנו מגוון רחב של סלונים מבד שמשדרים מראה ביתי נעים, יוקרתי, אלגנטי או כל קו עיצובי אחר, בהתאם לצרכים ולהעדפות. ישנן גם ספות צבעוניות שיכניסו עוד חיים ויקימו את החדר לתחייה.

מעבר לאפקט העיצובי המשמעותי, חשוב שהספה שלנו גם תהיה נוחה ונעימה, שכן שם נארח אנשים או נשב לצפות בטלוויזיה, כך שאין באמת סיבה להתפשר על הנוחות והאיכות.

 

לא להתפשר –לעשות

כמו כן, אין סיבה להתפשר על איך שאנחנו מרגישים בבית או על איך שהוא נראה. אנחנו רוצים לחוש בנוח כשאנחנו נחים, להיות נינוחים ושמחים. ואנחנו רוצים להרגיש שהבית מייצג במידה מסוימת את מי שאנחנו. במקום להתבייש ולהתנצל כשאנחנו מארחים משפחה או חברים, אנחנו יכולים להיות גאים בסלון ולדעת שעשינו את העבודה בעצמנו, בלי להיכנס למינוס בבנק ומבלי לשעבד את עצמנו לפרויקט שיפוצים למשך כמה שבועות.

אז יאללה, זה הזמן לקבל החלטה ולעשות מעשה. כמובן שישנן דרכים נוספות לשדרג את הסלון, למשל עם צמחים, שולחן או פריטי נוי מגניבים. בהצלחה!

Call Now Button
Open chat
דילוג לתוכן